Koło Gospodyń Wiejskich według najstarszych odnalezionych dokumentów powstało w latach '60 ubiegłego wieku. Jednak Mieszkanki Belęcina były już aktywne w latach '50. Dowodem tego jest zdjęcie Z konkursu gotowania z 1956 roku. W latach '60 i '70 koło było bardzo liczne. Liczyło prawie 100 członkiń. W 1967 roku wystawiły sztukę pt. „Moralność Pani Dulskiej", która była grana na terenie Gminy Siedlec na co dostały pozwolenie od Prezydium Powiatowej Rady Narodowej wydział Oświaty i Kultury w Wolsztynie. Kobiety podnosiły swoje umiejętności biorąc udział w licznych kursach: haftu, kroju i szycia oraz gotowania. Zajmowały się również organizacją pielgrzymek do Niepokalanowa, Lichenia i Częstochowy oraz wieczorków tanecznych w czasie których przygrywała miejscowa orkiestra.
Ta kobieca organizacja poprzez wspólne działania nadawała ton funkcjonowania kultury wiejskiej. Koło Gospodyń Wiejskich w Belęcinie działa do dziś, nigdy nie zginęło z życia wsi. Bierze udział w licznych konkursach na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i gminnym. Dużym sukcesem, którym może się pochwalić to zajęcie I miejsca w konkursie na „Najciekawsze Stoisko Wystawy Rolniczej" w czasie 21. Dożynek Wojewódzko- Archidiecezjalnych w Siedlcu. Od kilkunastu lat organizują wyjazdy integracyjne dla Członkiń, Mieszkańców Belęcina Miłośników Koła.
Kawalóndek PRL to wystawa, która dzięki uprzejmości Gminy Siedlec i przychylności ówczesnych władz znalazła swoje stałe miejsce w Wiejskim Domu Kultury w Belęcinie.
Duże zaangażowanie Mieszkańców i Przyjaciół naszego Sołectwa powoduje, że wystawa ciągle się rozwija i zyskuje na atrakcyjności.
Walka o uchronienie od zapomnienia historii naszych przodków, pokazanie jak żyli i gospodarzyli to główne zadanie tego miejsca.
Jest to absolutnie część naszej historii, i to historii nam bliskiej. Osoby, które żyły w PRL-u, wracają do tego okresu już z dystansu, bez wszystkich obciążeń co powoduje, że ten okres jest wspominany bardziej sielsko - jako dzieciństwo i młodość, a nie tylko trudny okres w historii Polski. Próbowaliśmy na niewielkim obszarze zobrazować w pigułce całość tego życia w PRL-u. Są to elementy, które wzbudzają zainteresowanie i ciekawość, to elementy codziennego życia, których już nie możemy zobaczyć.
Oficjalnego otwarcia wystawy pod swojską, wielkopolską nazwą "Kawalóndek PRL" dokonał 20.07.2024 r., w czasie IV Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich Wójt Gminy Siedlec Pan Artur Walczak - Mortezaei